وب سایت چیست؟

وب سایت چیست؟

در دنیای امروز امکان ندارد واژه وب سایت به گوشتان نخورده باشد . داشتن سایت برای یک شرکت ، کارخانه یه هر کسب وکاری شبیه داشتن کاتالوگ تبلیغاتی اما با مزایای فراوان است . این کاتالوگ می تواند شامل تصویر یا متن باشد.

اما به راستی وب سایت چیست؟

به یک یا چند صفحه مرتبط باهم در بستر اینترنت وب سایت گفته می شود که حاوی اطلاعاتی مانند متن ، تصویر ، فیلم یا فایل  صوتی است.

هر سایت مانند ما انسان ها دارای اسامی منحصر به فرد است که در دنیای وب به آن دامین یا دامنه گفته می شود و با یک پسوند به پایان می رسد که رایج ترین آن ها  .com  یا  .ir  است .

هر صفحه سایت دارای یک  url  است .که دسترسی به صفحات را امکان پذیر می کند . شما می توانید در هر نوع یا  زمینه ای وب سایت داشته باشید. مثل سایت فروشگاهی ، خبری ، شرکتی  ، آموزشی و….

تفاوت وب سایت و وبلاگ

معمولا این دو واژه به اشتباه به جای هم به کار می رود. وبلاگ ها معمولا رایگان هستند ، نیاز به طراحی و مهارت خاصی ندارد، برای به اشتراک گذاشتن مطالب و فایل های  صوتی و تصویری استفاده می شود و کاربرد شخصی دارد.

اما وب سایت حوزه تخصصی تری دارد که شامل هزینه های ثبت دامنه ، خرید هاست  و مستلزم داشتن مهارت طراحی و توسعه وب سایت و دانش مدیریت آن است.

از وب سایت ها جهت بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، آموزش ، خرید و فروش  و بسیاری موارد تخصصی تر می شود.

وب سایت چیست
وب سایت چیست

ساختار صفحات وب

صفحات وب عموما از کد های  HTML تشکیل شده است که با استفاده از پروتکل های php  که وظیفه گرفتن و انتقال اطلاعات از سرور به مرورگر را دارند و در نهایت از طریق مرورگر به کاربر نمایش داده می شود.

برای ساخت صفحات وب از برنامه نویسی یا سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده  می شود که در مقاله ای جداگانه در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم.

برای خواندن و دانستن مطالب بیشتر به بخش مقالات بانوی طراح مراجعه کنید.اگر تمایل به طراحی وب سایت  دارید بانوی طراح کنار شماست! 

به این مقاله امتیاز دهید !
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه هزینه طراحی وب سایت

سایت شخصی

خرید هاست و دامنه یکساله + پشتیبانی یکساله + سئو اولیه + گواهی ssl و امنیت مقدماتی : 3 الی 4 میلیون

سایت شرکتی

خرید هاست و دامنه یکساله + پشتیبانی یکساله + سئو اولیه + گواهی ssl و امنیت مقدماتی : 4 الی 5 میلیون

سایت فروشگاهی

خرید هاست و دامنه یکساله + پشتیبانی یکساله + سئو اولیه + گواهی ssl و امنیت مقدماتی + درگاه پرداخت : 5 تا 7میلیون

شیوه پرداخت

50% زمان عقد قرارداد + 20% زمان ارائه طرح و ساختار اولیه + 30% زمان تحویل پروژه